Nawigacja Widoków

Wydarzenie Views Navigation

Dzisiaj

Kolejna edycja Art & Science Lab: Science Lab

Art&Science Lab to seria warsztatów, podcastów oraz rezydencja technologiczno-twórcza. Głównym celem cyklu jest łączenie praktyk artystycznych technologicznych i naukowych. W ramach programu, prelegentki i prelegenci poruszą zagadnienia związane ze stosowaniem immersyjnych technologii multimedialnych, AI, interaktywności czy gamingu w procesie kreatywnym i artystycznym. Wydarzenie powstało dzięki współpracy Fundacji ICHB PAN, PSNC Future Labs oraz Pawilonu, Oddziału … Continue reading "Kolejna edycja Art & Science Lab: Science Lab"

Kolejna edycja Art & Science Lab: Digital Lab

PSNC Future Labs ul. Zwierzyniecka 20, Poznań, Poland

Art&Science Lab to seria warsztatów, podcastów oraz rezydencja technologiczno-twórcza. Głównym celem cyklu jest łączenie praktyk artystycznych technologicznych i naukowych. W ramach programu, prelegentki i prelegenci poruszą zagadnienia związane ze stosowaniem immersyjnych technologii multimedialnych, AI, interaktywności czy gamingu w procesie kreatywnym i artystycznym. Wydarzenie powstało dzięki współpracy Fundacji ICHB PAN, PSNC Future Labs oraz Pawilonu, Oddziału … Continue reading "Kolejna edycja Art & Science Lab: Digital Lab"

IRWiR PAN: konferencja „Polska wieś i polskie rolnictwo – 20 lat w Unii Europejskiej”

Pałac Staszica Nowy Świat 72, Warszawa, Poland

27 maja 2024 roku Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN organizuje konferencję podsumowującą 20 lat rozwoju wsi i rolnictwa w ramach w ramach członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Konferencja jest okazją do świętowania tego ważnego dla Polski jubileuszu, ale przede wszystkim okazją do wysłuchania głosu środowiska naukowego oraz ekspertów na temat osiągnięć, ale i problemów … Continue reading "IRWiR PAN: konferencja „Polska wieś i polskie rolnictwo – 20 lat w Unii Europejskiej”"

IFIS PAN: seminarium prof. Kurczewskiej

spotkanie online

Instytut Filozofii i Socjologii PAN zaprasza na seminarium, na którym Prof. dr hab. Małgorzata Fuszara (ISNS UW) wygłosi referat pt. „Masowa pomoc w masowej ucieczce: motywacje, samoorganizacja i sieci współpracy” oraz dr Paweł Kuczyński (Collegium Civitas) wygłosi referat pt. „Społeczeństwo łatwopalne. Analiza zrywu pomocowego w pierwszych miesiącach wojny w Ukrainie jako ruchu społecznego” Komentatorzy: Bogumiła … Continue reading "IFIS PAN: seminarium prof. Kurczewskiej"

IFIS PAN: seminarium fenomenologiczne „Czytanie: fenomenologia Boga”

spotkanie online

Polskie Towarzystwo Fenomenologiczne oraz Instytut Filozofii i Socjologii PAN zapraszają do udziału w cyklicznym seminarium fenomenologicznym pt. „Czytanie: fenomenologia Boga”. Kolejne spotkanie odbędzie się 27 maja (poniedziałek) 2024 r. o godz. 17:00 na platformie Zoom. Więcej informacji.

BPN PolSCA: Webinar dot. Citizen Science w kontekście innowacji i badań

spotkanie online

Citizen Science polega na włączaniu obywateli do aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciach naukowych, począwszy od zbierania danych, aż po ich analizę. Zgodnie z wizją strategiczną programu Horizon Europe, zrozumienie i wdrażanie nauki obywatelskiej staje się coraz bardziej istotne dla realizacji ambitnych celów badawczych. Zapraszamy do pogłebienia tematyki Citizen Science wraz z PolSCA Webinar series on Horizon … Continue reading "BPN PolSCA: Webinar dot. Citizen Science w kontekście innowacji i badań"

Wykład Prof. dr Claasa Nendela pt. „Predicting plant growth and yields on a larger scale – the current state of mechanistic modeling”

Instytut Agrofizyki PAN ul. Doświadczalna 4, Lublin, Poland

Instytut Agrofizyki PAN w Lublinie oraz Prezydent Miasta Lublin mają zaszczyt zaprosić na wyjątkową wizytę Prof. dr Claasa Nendela, wybitnego naukowca z Niemiec, która odbędzie się w dniach 2–5 czerwca 2024 roku. Prof. dr Claas Nendel to światowej sławy specjalista w dziedzinie gleboznawstwa, agroekologii, teledetekcji oraz modelowania matematycznego. Jego prace naukowe i osiągnięcia są szeroko … Continue reading "Wykład Prof. dr Claasa Nendela pt. „Predicting plant growth and yields on a larger scale – the current state of mechanistic modeling”"

Wykład Prof. dr Claasa Nendela pt. „The current challenges in predicting grassland yields in temperate zones”

Instytut Agrofizyki PAN ul. Doświadczalna 4, Lublin, Poland

Instytut Agrofizyki PAN w Lublinie oraz Prezydent Miasta Lublin mają zaszczyt zaprosić na wyjątkową wizytę Prof. dr Claasa Nendela, wybitnego naukowca z Niemiec, która odbędzie się w dniach 2–5 czerwca 2024 roku. Prof. dr Claas Nendel to światowej sławy specjalista w dziedzinie gleboznawstwa, agroekologii, teledetekcji oraz modelowania matematycznego. Jego prace naukowe i osiągnięcia są szeroko … Continue reading "Wykład Prof. dr Claasa Nendela pt. „The current challenges in predicting grassland yields in temperate zones”"

IP PAN: debata ekspercka „Jak psychologia może przyczynić się do kształtowania polityki rozwoju i dobrostanu społecznego?”

spotkanie online +1 więcej

Debata ekspercka Jak psychologia może przyczynić się do kształtowania polityki rozwoju i dobrostanu społecznego? 5 czerwca 2024, godz. 10:45 online/hybrid (Pałac Staszica, Warszawa) W jaki sposób psychologia – wraz z innymi naukami społecznymi – może przyczynić się do szerszego zrozumienia postępu społecznego? Jakie spostrzeżenia mogą wdrożyć decydenci w celu kształtowania polityki społecznej i promowania dobrostanu … Continue reading "IP PAN: debata ekspercka „Jak psychologia może przyczynić się do kształtowania polityki rozwoju i dobrostanu społecznego?”"

IBL PAN: Jakiej ewaluacji potrzebuje polska humanistyka?

Pałac Staszica Nowy Świat 72, Warszawa, Poland

Serdecznie zapraszamy  do udziału w wydarzeniu pt. „Jakiej ewaluacji potrzebuje polska humanistyka?” organizowanego 6 czerwca w Warszawie przez Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PAN oraz krajowy oddział infrastruktury OPERAS – OPERAS-PL. Spotkanie będzie miało charakter dyskusyjno-warsztatowy i będzie poświęcone potrzebie zmian w ewaluacji naukowej w humanistyce z uwzględnieniem postulatów otwartej nauki oraz cyfrowych wyników badań humanistycznych. … Continue reading "IBL PAN: Jakiej ewaluacji potrzebuje polska humanistyka?"

Co tam, PANie, w polityce (naukowej)? z Tomaszem Poprawką (PolSCA)

W dniu 29 maja zapraszamy do wysłuchania kolejnego podcastu z cyklu „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?”. O europejskiej polityce naukowej prof. Dariusz Jemielniak, ekspert w dziedzinie zarządzania wiedzą i organizacji, porozmawia z dr. Tomaszem Poprawką, Dyrektorem Biura Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli. Omówione zostaną trendy w polityce UE i ich wpływ na kształtowanie … Continue reading "Co tam, PANie, w polityce (naukowej)? z Tomaszem Poprawką (PolSCA)"

Warszawski Piknik Archiwalny

Pałac Staszica Nowy Świat 72, Warszawa, Poland

W sobotę 8 czerwca 2024 r. o godz. 10:00 rozpocznie się doroczny Warszawski Piknik Archiwalny Instytucjami, które przyczyniły się do organizacji wydarzenia są: Archiwum Akt Nowych Archiwum Muzeum Narodowego w Warszawie Archiwum Państwowe w Warszawie Archiwum Prezydenta RP Archiwum Sejmu RP Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej Instytut Pamięci Narodowej Muzeum Niepodległości w Warszawie Muzeum Ziemi PAN … Continue reading "Warszawski Piknik Archiwalny"