Kino Iluzjon

  1. Wydarzenia
  2. Organizatorzy
  3. Kino Iluzjon
Wydarzenia from this organizator
Dzisiaj

Wykład pt. „Europejskie i dalekowschodnie praktyki nazewnicze” Oddziału PAN w Poznaniu.

Zapraszamy na kolejny wykład w ramach cyklu „Nauka i Społeczeństwo”, organizowanego przez Oddział PAN w Poznaniu.  Prelegentką będzie dr Karolina Galewska, sekretarz Komisji Onomastycznej Oddziału PAN w Poznaniu. Tytuł wykładu: „Europejskie i dalekowschodnie praktyki nazewnicze – podobieństwa i różnice” Termin: 18 stycznia 24 r. (czwartek), godz. 17.00. Miejsce: sala Turkusowa Oddziału PAN w Poznaniu, Pałac … Continue reading "Wykład pt. „Europejskie i dalekowschodnie praktyki nazewnicze” Oddziału PAN w Poznaniu."

Podcast „A co tam PANie, w polityce (naukowej)? – Marek Gzik

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, profesor Marek Gzik będzie gościem prof. Dariusza Jemielniaka w kolejnym odcinku podcastu  „Co tam, PANie, w polityce naukowej? Rozmowa odbędzie się w środę, 23 stycznia, o godz. 17.00 i będzie streamowana na profilach Polskiej Akademii Nauk w serwisach społecznościowych Facebook, LinkedIn oraz YouTube. Wszędzie tam widzowie będą … Continue reading "Podcast „A co tam PANie, w polityce (naukowej)? – Marek Gzik"

Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją A/RES/70/212 z dnia 22 grudnia 2015 i ma "służyć podkreśleniu znaczącej roli dziewcząt i kobiet w rozwoju nauki i technologii" (UNESCO).  - Aby sprostać wyzwaniom XXI wieku, musimy wykorzystać nasz pełny potencjał. Wymaga to pozbycia się stereotypów związanych z płcią. W tym Międzynarodowym Dniu Kobiet i Dziewcząt … Continue reading "Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce"

Premiera filmu „Mensch” o Ludwiku Hirszfeldzie

12 lutego o godz. 20:00 w Warszawskim w kinie Iluzjon odbędzie się premierowy pokaz wyreżyserowanego przez Pawła Wysoczańskiego obrazu o prof. Ludwiku Hirszfeldzie. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcji – wstęp wolny.

Święto Polskiej Stacji Antarktycznej

W poniedziałek, 26 lutego, obchodzić będziemy święto 47-lecia założenia Polskiej Stacji Antarktycznej im H. Arctowskiego. Uroczystości związane z obchodami  odbywać się będą w Sali E Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN (ul. A. Pawińskiego 5A w Warszawie) w godz. 13:00 – 17:00.

Międzynarodowy Dzień Inżyniera

Dzień Inżyniera to święto, które obchodzone jest 4 marca każdego roku, w rocznicę założenia Światowej Federacji Organizacji Inżynierskich (WFEO) w 1968 roku. Jest to okazja do docenienia roli i osiągnięć twórców techniki, którzy przyczyniają się do rozwoju nauki, gospodarki i społeczeństwa. Jest to także czas na refleksję nad wyzwaniami i możliwościami, jakie stoją przed inżynierami … Continue reading "Międzynarodowy Dzień Inżyniera"

Seminarium: Praktyki transgraniczne w Miastach podzielonych: Kryzys czy nowy paradygmat badania? Badanie granic w ramach teorii praktyk społecznych.

Mamy przyjemność zaprosić państwa na Seminarium podczas którego wybitni przedstawiciele nauki wygłoszą wspólnie referat pt. Praktyki transgraniczne w Miastach podzielonych: Kryzys czy nowy paradygmat badania? Badanie granic w ramach teorii praktyk społecznych. Swój udział zapowiedzieli:   dr hab. Natalia Niedźwiecka-Iwańczak, prof. IS UWr dr Łukasz Rogowski, Wydział Socjologii UAM dr Maciej Frąckowiak, Wydział Socjologii UAM … Continue reading "Seminarium: Praktyki transgraniczne w Miastach podzielonych: Kryzys czy nowy paradygmat badania? Badanie granic w ramach teorii praktyk społecznych."

Webinarium: Ochrona gatunkowa w Polsce – współczesne wyzwania

Komitet Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu PAN oraz Komitet Nauk Zootechnicznych i Akwakultury PAN zaprasza do udziału w interdyscyplinarnym webinarium pt. „Ochrona gatunkowa w Polsce – współczesne wyzwania”. Spotkanie odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2024 roku o godz. 17.00. Rejestracja udziału w wydarzeniu  https://bit.ly/webinar_PAN_04_04_2024  

Wykład „Rencontres avec le monde des sciences : Mystères des manuscrits de Qumrân – archéologie de Khirbet Qumrân à Paris”

Prelekcję poprowadzi dr Dariusz Długosz (Departament Starożytności Orientalnych, Luwr). Wydarzenie odbędzie się w języku francuskim w budynku Polskiej Akademii Nauk Stacji Naukowej w Paryżu (74 rue Lauriston, 75116 Paris) 24 kwietnia br. (środa) w godzinach 18:30-20:00. Wykład został objęty patronatem Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego RP w Republice Francuskiej i Księstwie Monako, Pana Jana Emeryka Rościszewskiego, a także patronatem naukowym … Continue reading "Wykład „Rencontres avec le monde des sciences : Mystères des manuscrits de Qumrân – archéologie de Khirbet Qumrân à Paris”"

Co tam, PANie, w polityce (naukowej)? z Katarzyną Lubnauer (MEN)

Polska Akademia Nauk z ogromną przyjemnością zaprasza na kolejny odcinek podcastu "Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?" w dniu 7 maja o godzinie 17:00. Będziemy mieli zaszczyt gościć sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, dr Katarzynę Lubnauer. Rozmowa będzie skupiać się na istotnych zmianach w polskim systemie edukacji, omawiane zostaną zarówno wyzwania, jak i kierunki … Continue reading "Co tam, PANie, w polityce (naukowej)? z Katarzyną Lubnauer (MEN)"

Co tam, PANie, w polityce (naukowej)? z Dawidem Kosteckim (NAWA)

Zapraszamy do obejrzenia naszego kolejnego podcastu poświęconego polityce naukowej, w którym będziemy gościć dr Dawida Kosteckiego, Dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA), który podzieli się swoimi przemyśleniami na temat wsparcia mobilności naukowców z Polski. W rozmowie poruszone zostaną kluczowe kwestie dotyczące międzynarodowej współpracy akademickiej oraz wyzwań, jakie niesie obecna sytuacja globalna. Omówimy również, jak NAWA … Continue reading "Co tam, PANie, w polityce (naukowej)? z Dawidem Kosteckim (NAWA)"

Co tam, PANie, w polityce (naukowej)? z Tomaszem Poprawką (PolSCA)

W dniu 29 maja zapraszamy do wysłuchania kolejnego podcastu z cyklu „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?”. O europejskiej polityce naukowej prof. Dariusz Jemielniak, ekspert w dziedzinie zarządzania wiedzą i organizacji, porozmawia z dr. Tomaszem Poprawką, Dyrektorem Biura Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli. Omówione zostaną trendy w polityce UE i ich wpływ na kształtowanie … Continue reading "Co tam, PANie, w polityce (naukowej)? z Tomaszem Poprawką (PolSCA)"